М17 Sculpture Prize започаткована М17 Sculpture Project – окремим дослідницьким напрямом Центру сучасного мистецтва М17, покликаним запропонувати суспільству, бізнесу, містам України рішення того, як завдяки скульптурі та іншим видам тривимірного мистецтва змінити уявлення про образ навколишнього простору, зробити місто туристично привабливим, а також сприяти налагодженню міжкультурного діалогу.
До журі Премії залучено знавців тривимірного мистецтва з різних куточків світу – кураторку проєкту «Скульптурний парк Мюнстера» Маріанну Вагнер, голову кураторської програми Йоркширського скульптурного парку Хелен Фібі, незалежну кураторку та консультантку фонду Маріо Мерца Лізу Паролу.
Ініціатива підтримана Фондом Андрія Адамовського – Adamovsky Foundation.
Вже 17 грудня відвідувачі Центру зможуть побачити 12 творів молодих українських митців, проєкти яких були відібрані міжнародним експертним журі з-поміж 200 конкурсних пропозицій. Серед робіт будуть представлені скульптури, світлові та медіаінсталяції, твори з кортену та кераміки, з використанням формаліну та живого моху, і не лише – розмаїття стилів, технік та матеріалів, але об’єднаних загальною тематикою.
Тема Премії, що, відповідно, стала і темою виставки, – «Коріння та пилок». Подавачі мали порозмірковувати, чим у сучасному світі для суспільства і для них особисто є поняття «коріння». Де воно, коріння, у глобалізованому світі? Чи довговічне невкорінене? І де заховані точки опори, на які орієнтоване те мистецтво, що живе у часі, та його переживає?
Учасники виставки – номінанти на здобуття премії M17 Sculpture Prize: Алексеєнко Михайло, Буряник Василина, Бучацька Катя, Галкін Данило, Голдаковський Влад, Грубляк Василь, Дяченко Марта, Кириченко Андрій, Попович Тарас, Тарадіна Анна, Шуміхін Даниїл, а також творча група Локатир Богдан & Журунова Маргарита.
Переможець, який отримає головну винагороду у розмірі 250 000 грн, буде обраний за результатами виставки й оголошений у лютому 2021 року.
Дізнатися більше про номінантів Премії, а також ознайомитись з новинами можна на сторінці проєкту.
Крім того, у лютому 2021 року в межах паралельної програми до виставки відбудеться другий Міжнародний скульптурний форум Reforming the Space II. Минулого року перший міжнародний форум та однойменна виставка відбулись за участі Жауме Пленса та провідних експертів у галузі скульптури та архітектури. Дізнатися більше про минулорічний форум можна тут. Через обставини, викликані пандемією Covid-19, частина проєкту REFORMING THE SPACE буде представлена в Інтернет-просторі.
Саме тому запрошуємо вас до інноваційного експериментального цифрового простору PANGRAM, який дасть змогу поринути у світ сучасної скульптури та об’єктів тривимірного мистецтва проєкту.
E-mail премії: [email protected]
Контактна особа: Геращенко Поліна – PR-менеджерка ЦСМ М17
+38 066 005 69 04, [email protected]